Älg och Kron skötselområde Mark SO

Jaktlag Total areal (ha) Ingående landareal (ha)   Jakledare Tele Mailadress Vice Jaktledare Tele Mailadress
Anabäckshult 756,72 739,85   Peter Skantz 0760-478977 pskantz@live.se      
Backen 1634,74 1579,03   Mikael Fransson 0703-142206 mikaelfransson@msn.com Martin Nyman 0702-910261 martin.nyman@vabond.se
Broken 455,23 442,97   Ingamer Henriksson 0705-853540 ingemarhenriksson3@gmail.com      
Brättingstorp 461,05 457,02   Johan Söderlöv 0723-295026 js@stayhome.se Michael Holgersson 0702-585573 michael.holgersson22@gmail.com
Dalagänget 1236,66 1183,98   Hans-Ulric Göransson 0705-847705 hansulric68@gmail.com Dan Andersson 070-3951111 dan.andersson@sodra.com
Farsnäs-Knapasjö 708,88 700,75   Kurt Johansson 0705-934070 kinnajimmy@telia.com Jimmy Johansson 070-5537862 kinnajimmy@telia.com
Gigered 601,67 565,88   Greger Johanesson 0768-300344 greger70@hotmail.com      
Gunnbo-Fickasjö 465,37 458,46   Andreas Marmander 070-331040 ekedalen3@outlook.com      
Haratången Långåkra 846,28 826,23   Lennart Eriksson 0705-560324 majlis.lennart@telia.com      
Hemmingstorp 878,01 870,55   Alf-Uno Grönlund 0706-487424 alf-uno@greengrove.se Tobias Ivarsson 0703-744915 stolfors@gmail.com
Hultaberg 144,16 142,77   Roger Lundstedt 0730-877133 hultaberg31@gmail.com Magnus Lundstedt 0706-745033  
Höga Hägnen 599,94 590,00   Bruno Persson 0705-626404 brunoperssonn@hotmail.com      
Kappelabo 213,90 213,87   Lars-Åke Eriksson 070-6841680 kappelabo2@hotmail.com Anders Gustafsson 0706-841680 anders.gustafsson@netonnet.com
Kärra Nedre 144,85 144,64   Jörgen Heldebring 0703-596714 lantbruksteknik@telia.com      
Ljunganån 616,44 582,94   Mikael Ram 0735-105252 mikael.ram@rejlers.se Fredrik Söder 0706-293978 famfredriksoder@gmail.com
Mjöasjö 710,98 693,41   Sören Karlsson 0708-603410 jonsgatrd@telia.com Hans Karlsson 0703-34600 jonsagard@hotmail.com
Ryd Jaktlag 150,71 150,17   Örjan Westlund 070-3105478 orjanwestlund@telia.com Benny Karlsson 0725-215717 benny.karlsson9@gmail.com
Sjöbo Jaktlag 414,83 404,76   Fredrik Amundsjö 0703-748290 fredrikamundsjo@live.se Ulf Johansson 0725-876206 ulf.helen@telia.com
Sjögården 1157,82 1146,50   Arne Svensson 0706-817062 oxabackif@hotmail.com Hans Leandersson   hans.leandersson@sahlins.com
Skårebo 495,81 491,47   Peter Karlsson 0703-455190 peter@parkmaskiner.se Rune Johansson 0735-510240 rune42@hotmail.com
Snells 959,59 907,13   Kent Stensson 0703-150097 kent.stensson@outlook.com Roger Stensson 0706-550161 roger.stensson@home.se
Spjutås 1073,13 1070,64   Carl-Anders Axelsson 0723-525963 carl-anders1@hotmail.com      
Stenshult Jaktlag 121,03 120,68   Charles Arnesson 0702-615684 marie.stenshult@hotmail.com Marie Jonasson 0730-745531 marie.stenshult@hotmail.com
Stommen Backa 305,87 304,58   Gert Abrhamsson 0706-898510 stommenbacka@gmail.com Anders Handin   anders@handin.se
Sunds 497,26 427,65   Tommy Claesson 0730-301106 tommy.claesson1951@gmail.com      
Svansjö Kammarholmen 785,63 742,78   Patrik Elander 070-2069484 patrikelanders65@outlook.com Enar Larsson 0705-408986 ekaln@telia.com
Trantorp 438,41 433,39   Thomas Ekblad 0705-440208 trantorp_gard@hotmail.com      
Ålbäcken 1852,77 1823,37   Richard Qvarfell 0730-971507 richard.qvarfell@x-fire.se Mattias Andersson 0725-105252 mattias@hagghult.net
Älekulla 444,03 441,87   Bo Larsson 0705-350183 gullbo@mbox303.tele2.se      
Älmhult Stenshult 129,68 128,18   Jonas Elmelid 0706-6377361 jonas.elmelid@hotmail.se      
INGET JAKTLAG 47,03 47,03              
  19348,48 18832,55