Älg och Kron skötselområde Mark SO

Jaktlag Total areal (ha) Ingående landareal (ha)   Jakledare Tele Mailadress Vice Jaktledare Tele Mailadress
Anabäckshult 754,40 739,39   Anders Jönsson 0703-918634 anabackshult@gmail.com Peter Skantz 0760-478977 pskantz@live.se
Backen 1741,51 1683,40   Mikael Fransson 0703-142206 mikaelfransson@msn.com Martin Nyman 0702-910261 martin.nyman@vabond.se
Broken 455,23 442,97   Ingamer Henriksson 0705-853540 ingemarhenriksson3@gmail.com      
Brättingstorp 502,73 498,34   Johan Söderlöv 0723-295026 js@stayhome.se Michael Holgersson 0702-585573 michael.holgersson22@gmail.com
Dalagänget 1259,68 1204,94   Hans-Ulric Göransson 0705-847705 hansulric68@gmail.com Dan Andersson 070-3951111 dan.andersson@sodra.com
Farsnäs-Knapasjö 708,88 700,75   Kurt Johansson 0705-934070 ankasen@telia.com Jimmy Johansson 070-5537862 kinnajimmy@telia.com
Gigered 601,60 565,81   Greger Johanesson 0768-300344 greger70@hotmail.com      
Gunnbo-Fickasjö 466,32 459,22   Andreas Marmander 070-331040 ekedalen3@outlook.com      
Haratången Långåkra 877,18 857,13   Lennart Eriksson 0705-560324 majlis.lennart@telia.com Torbjörn Stensson 0703-080861 info@stenssonsenterprenad.se
Hemmingstorp 890,52 882,34   Tobias Ivarsson 0703-744915 stolfors@gmail.com Tobias Ivarsson 0703-744915 stolfors@gmail.com
Hultaberg 144,16 142,71   Roger Lundstedt 0730-877133 hultaberg31@gmail.com Magnus Lundstedt 0706-745033  
Höga Hägnen 599,94 590,00   Bruno Persson 0705-626404 brunopersson53@gmail.com      
Kappelabo 214,06 214,03   Lars-Åke Eriksson 070-6841680 kappelabo2@hotmail.com Anders Gustafsson 0736-293978 anders.gustafsson@jonicom.se
Kärra Nedre 144,86 144,65   Jörgen Heldebring 0703-596714 lantbruksteknik@telia.com      
Ljunganån 616,00 582,45   Mikael Ram 0735-105252 mikael.ram@rejlers.se Fredrik Söder 0706-293978 famfredriksoder@gmail.com
Mjöasjö 710,98 693,57   Sören Karlsson 0708-603410 jonsgatrd@telia.com Hans Karlsson 0703-346007 jonsagard@hotmail.com
Ryd Jaktlag 150,05 149,51   Örjan Westlund 070-3105478 orjanwestlund@telia.com Benny Karlsson 0725-215717 benny.karlsson9@gmail.com
Sjöbo Jaktlag 422,12 412,05   Fredrik Amundsjö 0722-144285 fredrik.amundsjo@veidekke.se Ulf Johansson 0725-876206 ulf.p.johansson@vattenfall.com
Sjögården 1157,85 1146,53   Arne Svensson 0706-817062 oxabackif@hotmail.com Hans Leandersson   hans.leandersson@sahlins.com
Skårebo 496,18 491,83   Peter Karlsson 0703-455190 peter@parkmaskiner.se Rune Johansson 0735-510240 rune42@hotmail.com
Snells 959,60 907,37   Kent Stensson 0703-150097 kent.stensson@outlook.com Roger Stensson 0706-550161 stenssonroger657@gmail.com
Spjutås 972,35 969,00   Carl-Anders Axelsson 0723-525963 carl-anders1@hotmail.com      
Stenshult Jaktlag 121,03 120,68   Charles Arnesson 0702-615684 marie.stenshult@hotmail.com Marie Jonasson 0730-745531 marie.stenshult@hotmail.com
Stommen Backa 305,61 304,32   Gert Abrhamsson 0706-898510 stommenbacka@gmail.com Anders Handin   anders@handin.se
Sunds 497,25 427,65   Tommy Claesson 0705-914890 tommy.claesson1951@gmail.com      
Svansjö Kammarholmen 798,11 755,25   Patrik Elander 070-2069484 patrikelanders65@outlook.com Enar Larsson 0705-408986 ekaln@telia.com
Trantorp 439,42 434,40   Thomas Ekblad 0705-440208 trantorp_gard@hotmail.com Tobias Johansson 0703-631799 hultajohansson@gmail.com
Ålbäcken 1865,92 1838,69   Richard Qvarfell 0705-895367 richard.qvarfell@x-fire.se Mattias Andersson 0734-379149 mattias@hagghult.net
Älekulla 444,03 441,87   Bo Larsson 0705-350183 gullbo@mbox303.tele2.se      
Älmhult Stenshult 104,90 104,9   Jonas Elmelid 0706-6377361 jonas.elmelid@hotmail.se      
INGET JAKTLAG 30,66 30,66              
  19453,13 18936,41